• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Stephen Hawking: 'Uzaylılar Dünyanın Sonunu Getirebilir

Charismax

Delirtmeyin
NhJ5V6
Katılım
Şub 20, 2021
Mesajlar
172
Tepkime puanı
121
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
dM4hXE
Stephen Hawking: 'Uzaylılar Dünyanın Sonunu Getirebilir'
Dünya dışı varlıkların gezegenimizi keşfetmesinin insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulundu.
Hawking, “Eğer dünya dışı varlıklar bizi ziyaret ederse, sonuç pek muhtemel Kolomb’un Amerika’ya ayak bastığındaki gibi olur. Bu da yerli Amerikalılar için çok iyi olmamıştı” dedi.
Hawking: 'Uzaylılar Dünyanın Sonunu Getirebilir'
Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, İspanya'da yayın yapan 'Spain's El Paris'e verdiği mülakatta dünya dışı varlıklar ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.
Söz konusu röportajda dünya dışı varlıkların başka bir deyişle uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceğini söyleyen Hawking, bu yönde araştırmalarda bulunmanın insanlığın kendi sonunu yaklaştırdığı uyarısında bulundu.
'Dünya dışı varlıkları kabul etmek olası bir teori'
Hawking’e göre, matematiksel olarak dünya dışı varlıkların var olduğunu kabul etmek oldukça olası bir teori. Bu varlıkların göçebe bir kültüre sahip olma olasılıklarının altını çizen Hawking, bu canlıların kendi gezegenlerindeki kaynakları tüketmiş ve yaşama uygun başka gezegen arayışı içinde olma olasılıklarının bulunduğunu da sözlerine ekledi.
'Gezegenimizin işgali ile sonuçlanabilir'
Bu durumun son derece tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirten İngiliz fizikçi, söz konusu arayışın gezegenimizin işgali ile sonuçlanabileceği olasılığının mevcut olduğunun altını çizdi.
'Amerika'nın keşfedilmesinden bile daha kötü'
Gezegenimizin dünya dışı bir medeniyet tarafından keşfedilmesini Amerika'nın keşfine benzeten Hawking “Eğer dünya dışı varlıklar bizi ziyaret ederse, sonuç pek muhtemel Kolomb’un Amerika’ya ayak bastığındaki gibi olur. Bu da yerli Amerikalılar için çok iyi olmamıştı” dedi.
Daha önce benzer bir uyarıyı yapay zeka için yapan teorik fizikçi Stephen Hawking, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Zeitgeist Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Bilgisayarlar, yapay zeka sayesinde önümüzdeki 100 yıl içinde insanları alt edecek" ifadelerini kullanmıştı.

 
Üst Alt