• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Saç Kurutma Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Katılım
Mar 20, 2021
Mesajlar
544
Tepkime puanı
268
Konum
İstanbul
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
eokSP8
Saç kurutma makineleri için merak edilen birçok cevap var. En iyi saç kurutma makinesinin özellikleri ne, fiyatı ne, saç kurutma makinesi sesi çok çıkıyor mu ilk akla gelen sorular olmaktadır. Birtakım özelliklere bakarak aklınızdaki sorulara yanıt bulabilir ve ihtiyacınız olan cihazı satın alabilirsiniz.

Öncelikle saç tipinizi ve saçınızı hangi şekle sokmak istediğinizi belirleyin. Düz, kıvırcık, dalgalı gibi saç türlerinin olması en iyi görünüm için saç kurutma makinesi seçimi konusunda özen gerektiriyor. Diğer bir püf nokta ise saç yapısının elektrikli, elektriksiz olarak ikiye ayrılması. Günümüzde doğal elektriksiz saç yapısı giderek azalmaktadır. Fakat çevresel faktörler, hava kirliliği, yanlış saç yıkama gibi nedenler teknolojinin kurutma cihazlarına da ulaşmasını sağladı.

AVddiW1-300x300.jpg

Hangi Saç Tipine Sahipsiniz?

Temelde 3 saç tipi vardır; dalgalı, düz/ince telli, kıvırcık/dolgun. Bazıları ince ve hasarlı saçlara sahiptir ve yıpratma olasılığı az iyi bir fön makinesine ihtiyaç duyar. Siz de bu saç tipine sahipseniz üst düzey kurutma performansı gösteren cihazları satın almaktan çekiniyor olabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, saçınıza uygun cihazlar var. İnce saçlar için en iyi saç kurutma makinesi Arzum önerileri arasında iyon teknolojili ve hızlı kurutma özelliği bulunan cihazlar, hassas saç tiplerine gösterdiği özenle öne çıkıyor.

WclCeg2-300x300.jpg
Düz ve ince saçlar gibi kıvırcık ve dalgalı saçlar için de iyon teknolojili ürünler etkili çözüm sunuyor. Peki bu saç tipine sahip olan kişiler ve kıvırcık saçlar için en iyi kurutma cihazı hangisi? Profesyonel difüzör başlığı ile doğal ve dolgun bukleler sunan ürünler tabii ki. Bir diğer saç tipi olan dalgalı saçlar daha daha az dikkat gerektiriyor olabilir ancak onların da özel bir bakıma ihtiyaç duyduğu unutulmamalı. O halde profesyonel fön başlığı olan ürünler bir kez daha gündeme gelecek.

Çoğu kişi farklı saç tipleri için özel bakım gerektiğini biliyor. Ancak bu bakımı nasıl sağlayacağı konusunda tereddüt yaşıyor. Aslında cevap çok basit. Özel seanslarla ve bakım merkezleriyle uğraşmak yüksek maliyetler harcamak istemiyorsanız evde hazırlayabileceğiniz doğal solüsyonları denemeli ve kaliteli fön makinesine sahip olmalısınız.

vL7xHj3-300x300.jpg

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Alışveriş çılgınlığı her şeyin en iyisini almaya yönlendiriyor. Sanılanın aksine asıl olay en iyi değil, sizin için en iyi olanı. Yani saç tipi, kullanım sıklığı, ergonomik tasarım veya saç kurutma makinesi sesi gibi özellikler çerçevesinde seçimleriniz değişecektir. Örneğin saçlarınız her tip makineyi kullanmaya uygunsa cihazın elinize oturması, ergonomisi ve tuş fonksiyonlarına dikkat etmeniz yeterlidir.
 
Üst Alt