• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Minecraft Hakkında Bunları Biliyormusunuz ?

Charismax

Delirtmeyin
NhJ5V6
Katılım
Şub 20, 2021
Mesajlar
172
Tepkime puanı
121
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
dM4hXE
Minecraft hakkında bilmediğiniz 10 şey öğrenmeye hazır mısınız? Her ne kadar 10 senedir piyasada olsa da Minecraft, çoğumuzun daha önce hiç duymamış olduğu birçok gizemi barındırıyor. Bu ilginç bilgilere bakalım şaşıracak mısınız? O zaman kazmalarınızı ve meşalelerinizi alın ve 10’dan geriye saymaya başlayalım!

10. Endermanler Aslında “Merhaba” Ve “N’aber” Diyorlar​Evet, yanlış duymadınız! Enderman sesleri aslında İngilizce “Merhaba” ve “Naber” (“Hi” ve “What’s Up”) diyen insan sesleri. Sadece bu sesler ters oynatılıyor. Böylelikle o tuhaf ve korkunç enderman sesi elde ediliyor. Ürkütücü, değil mi?

9. Ghast Aslında Miyavlıyor​Minecraft çıktığında sesleri C418 adı verilen bir müzik yapımcısı tarafından hazırlanmıştı. C418’i Stranger Things’in melodisini yapan yapımcı olarak da tanıyabilirsiniz. Ghast seslerini yapmak için ise kedisinin seslerini derlemiş. Yani ghast miyavlıyor diyebiliriz!

8. Örümcekler Ve Endermenler Görünmez Olduğunda Gözleri Parlıyor​Eğer herhangi bir sebeple normal örümceğe veya mağara örümceğine görünmezlik etkisi verirseniz gözleri parlayacaktır. Bunu patlayan görünmezlik iksirleriyle deneyebilirsiniz. Aynı şey endermande de geçerli!

minecraft enderman görünmez olunca gözleri parlar


7. Kediler Ve Oselolar Düştüklerinde Hasar Almazlar​Ne kadar yüksekten düşerlerse düşsünler, kediler ve oselolar hasar görmezler. Dokuz candan biri gitti, geriye sekiz tanesi kaldı…

6. Alazlar Ve Magma Küpleri Karanlıkta Parlar​

minecraft magma küpü ve alaz karanlıkta parlar


Nether’ın en azılı çetelerinden olan Alaz ve Magma Küpleri aslında karanlıkta parlıyor! Minecraft’taki diğer yaratıkların aksine bu iki yaratığı karanlıkta görememeniz neredeyse imkansız.

5. Kırılan Camın İçinden Sular Gözükmez​

minecraft kırılan cam içinden su ve yağmur gözükmez


Hiç camı kırarken içinden denize veya yağmura baktınız mı? Eğer baktıysanız bu size çok büyük bir sürpriz olarak gelmeyecek ama bakmadıysanız artık dikkatli bakma vakti! Camı kırarken kırıklardan bakarsanız yağmur damlaları veya sular gözükmez!

4. Ruh Kumuyla Buz İkilisi Sizi Çok Yavaşlatır​

minecraft buz ve ruh kumu

Normalde her ne kadar ruh kumu üstünde yürümek zor olsa da altına buz eklediğinizde bu etki katlanıyor! Parkurlarda ara sıra rastlanan bu tasarımı haritalarınızda kullanabilirsiniz. Tüm herkese korku ve sinir dolu anlar yaşatabilirsiniz!

3. İskeletle Aynı Blok İçinde Durursanız Sizi Vuramaz​

minecraft iskelet


Evet, iskeletler her ne kadar son güncellemeler içinde çok iyi nişancı haline gelmiş olsalar da açıkları olmadığı söylenemez. Eğer kendinizi bir iskeletle 1×1’lik bir çukura hapsederseniz iskelet size okunu isabet ettiremeyecektir.

2. Minecraft Blokları 1 Metredir​

minecraft steve'in boyu ne kadar


Minecraft’taki ölçü birimi olarak kullanılan bloklar aslında 1 metreküp hacim kaplar. Bu da demektir ki bir bloğun eni, boyu, yüksekliği 1 metredir. Steve ise yaklaşık 2 blok yüksekliğindedir. Tam olarak söylemek gerekirse, Steve’in hitboxundan yola çıkılarak 1.85 metre olduğu söylenilebilir.

1. Minecraft Aslında “Cavegame” Adını Alacaktı​

minecraft cavegame türkçe


Evet Notch, Minecraft’ın mekanizmasını programlarken aklındaki isim “Mağara Oyunu” anlamına gelen “Cave Game” idi. Sonradan fikrini değiştirip Minecraft ismini vermesi bence oyunun şu anda olduğu noktaya gelmesinde büyük bir rol oynadı. Kimsenin “cave game” adında bir oyuna bu kadar ilgi göstereceğini sanmazdım.
 

Benzer konular

Üst Alt