• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Mansur Yavaş’tan halka çağrı

Charismax

Delirtmeyin
NhJ5V6
Katılım
Şub 20, 2021
Mesajlar
172
Tepkime puanı
121
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
dM4hXE
Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemide zor durumda kalan esnaf için dayanışma çağrısında bulundu.
“Yiyecek-içecek sektörü bizden ses bekliyor” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, salgın sürecinde kapatılan ve ekonomik olarak oldukça zor günler geçiren yeme-içme sektörü esnafına destek çağrısında bulundu.

Yavaş, ‘Lokanta/Kafe/Pastane Ön Destek Kampanyası'nın linkini de paylaştı. Açılan internet sayfasında, “Ön destek ödemesi yaptığınız işyerine normalleşme başladığında ödeme makbuzunuzla birlikte giderek hizmet alabilirsiniz” denildi ve destek yapılabilecek işletmeler sıralandı.

Yavaş'ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, Bulut Alkum isimli sektör çalışanı, yaşadıkları ekonomik zorluğu anlattı. Videonun sonunda Yavaş'ın kendisinin seslendirdiği açıklamaya da yer verildi.


“NE KADAR DAYANABİLİRİZ ONU DA RABBİM BİLİR…”

İki kız, bir de erkek çocuğu olduğunu ve uzun yıllardır bu sektörde çalıştığını belirten Bulut Alkum, “Açıklamalar yapıldıktan sonra yine biz yara aldık. Ve en son yine biz açılacağız. Ne kadar dayanabiliriz onu da rabbim bilir…” dedi.

“YİYECEK-İÇECEK SEKTÖRÜ BİZDEN SES BEKLİYOR”

Ardından Yavaş, kendi sesiyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Değerli hemşerilerim, yiyecek-içecek sektörü bizden ses bekliyor. Ufak bir dokunuşla onların ayakta kalmalarını sağlayabiliriz. Haydi, adisyonlarımızı açtırıp ödemelerimizi yapalım. Pandemi geride kaldığında sofraların bereketini birlikte paylaşalım. Bugünkü desteğimiz esnafımıza bereket, yarınlarımıza afiyet olsun.”

“GELİN, ÖN ÖDEME YAPARAK YİYECEK-İÇECEK SEKTÖRÜ ESNAFINA DESTEK OLALIM”

Yavaş, videoya, “Sevgili ailem, gelin, bugünden ön ödeme yaparak yiyecek-içecek sektörü esnafına destek olalım, normalleşme başladığında ise sofraların bereketini birlikte paylaşalım. Bu kentin mayasında dayanışma ve vefa var. Biz umutları, iyilikle tazeleyeceğiz” notunu düştü.
 
Üst Alt