• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Damatlık Takım Elbise Çeşitleri

Destinys

“Muhtemelen iyiyim ama ölmüş de olabilirim.”
XrJC2P
Katılım
Şub 21, 2021
Mesajlar
62
Tepkime puanı
70
Konum
Karşıyaka.
Damatlık Takım Elbise Çeşitleri

Damatlık olarak 3 çeşit elbise tarzı var. Bunlar, normal takım elbise, smokin ve smokinin kuyruklu versiyonu olan frak
Takım Elbise

Normal takım elbise için sanırım genel tercih, beyaz gelinliğinin yanında daha çok siyah takım elbiseyi seçiyoruz. Bunun özel bir anlamı var mı bilmiyoruz! Beyaz ve siyah sanki bir gizli anlamı var gibi!
Tabii ki siyahın en önemli avantajı aşağı yukarı tüm erkeklere yakışır olması ve küçük hataları göz ardı edebilir olması. Siyahı genel bir trend olarak kabul etmek gerekir. Onun dışında yine lacivert ve koyu tonlar damatlıklarda en önemli renk tercihleri. Ama bu demek değil ki diğer renkler tercih edilmez. Eğer uygun size güzel giden bir modelin her çeşit rengini kullanabilirsiniz. Özellikle kır düğünü gibi bir düğün ortamında size uygun renkte bir keten takım elbise dahi giyebilirsiniz. Unutmayın size uygun bir renk mutlaka vardır. Renk tercihleri uyumu kişiseldir. Dikkat edersiniz bazıları mavi içinde çok kolay ve rahat ederken bazı renkler size sıkıntı verebilir. Buna her türlü alışverişlerinizde dikkat edin ve kendi renginizi bulun.
Gelelim beyaz konusuna, açıkçası şık oluyor ama taşımak biraz zor sanırım. Beyaz renkte takım elbise için fit bir vücut gerekiyor. Beyaz daha çok smokin’de tercih ediliyor.
Kravat konusunda ise uzun boylu ve fit biriyseniz ince kravatlar tercih etmek daha iyi bir sonuç verir. Yine benzer renkte bir cep mendili tercih edilmelidir
Gömleklerde genel tercih yine beyaz renk oluyor. Tarzınıza göre yine renk kombini yapabilirsiniz ama sade beyaz ve soft renkleri tercih edebilirsiniz. Burada önemli detay kol düğmeleri oluyor. Güzel bir kol düğmesi şık bir detay katar.


Smokin
Bir evlilik klasiği olan smokin damatların en çok tercih ettiği bir elbise tarzı diyebiliriz. Smokin düğün, balo gibi resmi törenlerde tercih edilir. Aslında genel rengi siyah olmasına rağmen beyaz renk çeşitleri de son derece şık oluyor. Eğer geniş omuzlu ve uzun boylu fit biriyseniz beyaz rengi tercih edebilirsiniz.
Smokin, ceket boyu olarak normal takım elbiseden daha kısadır ve yakaları ise genelde saten olur. Gömlek olarak ise kesik yakalı bir gömlek giyilir. Tabii ki smokinin temel aksesuarı mutlaka ama mutlaka siyah papyon oluyor. Kuşak konusu smokinin unsurlarından biri olmasa da göbekli erkekler için tercih edilmeli. Ayakkabı olarak parlak renkli siyah ayakkabı giyilmeli.
Smokinin genellikle davetlerde giyildiği için güzel bir smokin sahibi olmanız bu davetlerde de kullanacağınız anlamına gelir. Özel davetlerde farklı renkte papyon kombinasyonu yapılabilir.
Frak Frak çok tercih edilmez ama eğer İngiltere Lordlar kabinesinin bir üyesi veya bir arşidük- soylu bir ailenin kızıyla evlenecekseniz giymeniz gerekebilir. Şaka bir tarafa pek tercih edilmese de frak da giymek tercih olabilir. Tabii öz mutluluk düğün salonunda gitmez zaten…
Frak aşağı yukarı smokinin ceket arkasının kuyruğunun olması diyebiliriz. Kesinlikle resmi bir kıyafettir Eldiven ve kuşak olmazsa olmazıdır. Frak’ın tüm aksesuarları papyon, eldiven vs. beyaz renktir.Son olarak, kesinlikle kendi vücudunuza uygun, size giden bir renkte, rahat ve sağlıklı bir damatlık seçmelisiniz.
 

Charismax

Delirtmeyin
NhJ5V6
Katılım
Şub 20, 2021
Mesajlar
172
Tepkime puanı
121
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
dM4hXE
Dar kesim belden gömlek .. dar kesim ceket ve düz paça pantalon .. boru paça olmayacak zopçik gibi kumaşa yakışmıyor..
 
Üst Alt