• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Büyük Gözler İçin Makyaj Önerileri

Katılım
Mar 20, 2021
Mesajlar
537
Tepkime puanı
268
Konum
İstanbul
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
eokSP8
Büyük Gözler İçin Yapılabilecek Makyajlar;

Büyük Gözü Küçük Göstermek İçin:
Eğer gözünüzün büyük olmasından memnun değilseniz ve biraz daha küçük göstermek istiyorsanız pratik birkaç detay ile gözünüzü daha küçük gösterebilirsiniz. Doğru makyaj teknikleri ile gözlerinizi daha ufak gösterebilmenin en basit çözümü siyah renklerde ya da kahverengi tonlarda bulunan göz kalemi kullanmaktır.
Bu tekniği denediğiniz zaman ortaya ıkacak olan görüntüye sizde tanıklık etmiş olacaksınız. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu yöntem büyük göz görüntüsü istemeyenler ya da büyük gözler için uygun bir yüze sahip olmayan kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Ruj ve Dudaklarda: Büyük gözlü bayanlara yakışan en iyi dudak rengi mat ve koyu renklerdir, bu renklerden kahverengi, bordo tonları veya şeftali rengi tonlarını uygulamak yüzünüze daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Büyük gözlü bayanlar açık tonlardan kaçınmalıdır, genel olarak koyu tonlar kullanıldığında hoş bir görüntü sağlamasının yanı sıra gözlerinizle uyumlu olacak bir renk seçtiğinizde dağıtarak daha güzel bir görüntü yakalanabilir ” herkese yakışmayabilir, göz rengine göre değişir ”

Kirpikler: Büyük gözlerde dolgun kirpikler idealdir, kirpik kıvırma aletini kullandıktan sonra eğer dolgun bir görüntü elde edemediyseniz kirpiklerinize uygun renkte göz kalemiyle aralarını çizerek doldurduğunuzda kirpikleriniz daha dolgun bir hal alacak ve hoş bir görüntüye sahip olacaksınız.

Rimel: Büyük göz makyajlarında rimel genelde dışa doğru uygulanır, küçük gözlerde hoş bir görüntü vermese de büyük gözlerde dışa doğru uygulanan rimel hoş bir görüntü sağlar. Eğer küçük gözlere sahipseniz bu yöntemi uygulamanızı tavsiye etmeyiz ki zaten gözlerinize bunu uyguladığında hoş durmadığını sizlerde görebilirsiniz, iri gözler için idealdir.
 

Benzer konular

Üst Alt