• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Apple şimdi de akıllı çorap patenti aldı

Katılım
Mar 20, 2021
Mesajlar
537
Tepkime puanı
268
Konum
İstanbul
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
eokSP8

Uzunca bir süredir artırılmış gerçeklik konusunda çalışmalar yapan Apple, sonunda akıllı gözlüklerle eşzamanlı olarak kullanılabilen akıllı çorap için patent aldı.​


Teknoloji şirketleri irili ufaklı birçok farklı patent satın alıyor. Özellikle Apple, Samsung ve Huawei gibi dev üreticiler bu konuda oldukça hassas. Böylece gelecekte ortaya çıkarılacak somur ürünler için resmi belgeleri ellerinde tutmuş oluyorlar.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nin onaylanan yeni patent, sensörlü bir akıllı çoraba işaret ediyor. Bu sayede hem AR hem de VR deneyiminin zenginleşmesi hedefleniyor.

resized_9da18-0c96de40akillicorap.jpg
Apple'ın aldığı bu akıllı çorap patentini ne zaman somut bir haline getireceği ise belli değil.

Akıllı çorabın temel görevi, dokunma sistemine destek sağlamak. Böylece ayaklara gelen titreşim hissi, oyun ya da VR deneyimini bambaşka bir boyuta getirebilir.

Apple'ın uzunca bir süredir artırılmış gerçeklik gözlüklerine yatırım yaptığı ve özel bir ekiple bu konuya yoğunlaştığı biliniyor. Ama projenin bu tip yan ürünlerle de destekleneceği aşikar.
 

Charismax

Delirtmeyin
NhJ5V6
Katılım
Şub 20, 2021
Mesajlar
171
Tepkime puanı
120
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
dM4hXE
Biz bunu kaptırmayız .. Gelal Çorap dünyanın ve türkiyenin tek çorap üreticisidir.. diğerlerine nazaran çok büyüktür.. Topraklarım bu işide kapar
 
Üst Alt