• Korkak olan yalnızlık nedir bilmez. Sandalyenin arkasında hep bir düşman bulur.

    Vortex

Allahtan geldik yine ona gideceğiz

Destinys

“Muhtemelen iyiyim ama ölmüş de olabilirim.”
XrJC2P
Katılım
Şub 21, 2021
Mesajlar
62
Tepkime puanı
70
Konum
Karşıyaka.
Allahtan geldik yine ona gideceğiz
Allah'tan Geldik Yine Ona Gideceğiz
NAMAZ MOLASI VERDİLER
Konya'nın Ereğli ilçesinde namaz kılmak için yolun karşısına geçmeye çalışan kadın, TIR'ın çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Yaşlı kadın abdest almaya gittiği sırada geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Eşi vefateden yaşlı adamın ise hayat arkadaşının cesedini gördüğü anda verdiği tepkiler ise görülmeye değer tarzdandı.
YAŞLI KADININ EŞİNDEN İBRETLİK SÖZLER
Kaza, dün gece Konya-Adana yolunun 32. kilometresinde meydana geldi. Şanlıurfa'dan şekerpancarı çapası işinde çalışmak üzere yola çıkan 13 işçiyi taşıyan minibüs, namaz ve ihtiyaç molası için yok kenarında durdu. Minibüsten inen tarım işçileri, ihtiyaçlarını gidermek için yolun karşısındaki dinlenme tesislerine geçti. Bu sırada H.A. (58) idaresindeki 27 V 5671 plakalı TIR, grubun gerisinde kalan Ayşe Arı 'ya (55) çarptı. Ağır yaralanan kadın için olay yerine ilk yardım ekipleri çağrıldı. Arı, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. TIR sürücüsü H.A., olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Abdest almaya gittği sırada trafik kazası geçirerek vefat etti. Yaşlı kadının kaza geçirdiği sırada eşi Casim Arı da dinlenme tesislerinin mescidinde namaz kılıyordu.
ALLAH'IN KADERİ, O'NDAN GELDİK O'NA DÖNECEĞİZ
Eşinin cesedini kanlar içerisinde yerde gören yaşlı adam, feryat etmek yerine tam bir samimiyet ile Allah'a teslim olarak, bu kazanın Allah'ın kaderi olduğunu ve Allah'dan gelip yalnızca O'na döndürüleceklerıni söyledi.
ALLAH'IM EŞİME MERHEMET ET
Eşinin cesedine son kez sarılarak gözyaşı döken Casim Arı , uzun süre eşi için dua etti. Gazetecilere kazanın nasıl olduğunu görmediğini söyleyen Arı'nın metanetini koruması dikkat çekti. Önden yolun karşısına geçtiğini, kazanın kendisi namazdayken olduğunu söyleyen Arı, "Allah'ın kaderi. Allah'tan geldik ve ona döneceğiz. Allah'ım eşime merhamet et, Ya Rahman, Ya Rahim." diye uzun süre dua etti.

İşte bu amcamız gibi sabredenlere Rabbimizin müjdeleri...

-Biz mutlaka sizi biraz korku ile, biraz açlık ile, yahut mala, cana veya ürünlere gelecek noksanlıkla deneriz.
-Sen sabredenleri müjdele!.
-Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, 'Biz zaten Allah'ınız, yine Ona döneceğiz' derler.
-İşte onlar için Rablerinden bağışlanmalar ve bir rahmet vardır. Ve onlar, doğru yola ermiş olanların ta kendileridir.
 
Üst Alt